Наш старший син Олександр закохався у футбол ще в дитинстві. Навіть проходив навчання при школі «Динамо»
в Києві.

В старших класах їхній футбольній команді за власний кошт купила форму, бо ходили у драній. Було стільки радощів і щастя! Тому коли чотири роки тому Сашко зі своїм другом прийшли до мене і сказали, що хочуть мати власну футбольну команду, я не здивувалась.

Вони зібрали хлопців і почали тренуватись. Ми купили форму і зареєструвалися в районній федерації футболу. З назвою команди визначились швидко – «Фаворит», як наші агромагазини. Тобто, бізнес, з якого ми купуємо команді форму, бутси, м’ячі, возимо на змагання.

Спочатку в команді було 14 гравців. Сашко став капітаном. Тренувалися на олексіївському стадіоні, потім на запасному полі фабричного.

На перший рік від заснування команди «Фаворит» хлопці зайняли третє місце в районі. В наступні роки піднялися на першу сходинку, зібравши районні кубки – «Перемоги» і «Золоту осінь». Про команду написати в газетах, батьки хлопців почали приходити на футбол. Хлопці довели всім, що вони можуть грати.

t0d4ucpzlu

Торік ми пообіцяли хлопцям, якщо виграють районні змагання – підемо на область. Вони виграли. Тому цьому року
«Фаворит» вперше вийшов на область у першій лізі. Сезон був вдалим, самі перемоги, але трапилась і поразка.

На хвилі успіху приїздимо в Городню, такі круті. Виходимо й програємо 0:2. Назад повертались у шоковому стані. Зазвичай хлопці на шляху додому розбирають гру, емоційно, навіть коли вигравали 3:1, 5:1. Ти, такий-сякий, не туди побіг, не тому передав! А тут всі мовчать. Ніхто нікому ані слова. Потім приїхали, стали розбиратись і на наступну гру вийшли з нормальним настроєм, знову виграли і достроково вийшли на перше місце в Чернігівській області. Такого в нашому районі вже багато років не було!

Матеріально утримувати команду для родини важко. Це серйозне навантаження –
що на початку створення команди, що зараз. Я не те що гроші рахую, але розумію, що на ці кошти могла би зробити для себе, для своїх дітей. Але воно того варте. Не все вимірюється грошима.

Вони – справжня команда, майже сім’я. Хлопці не п’ють, не курять, тренуються і викладаються на повну. Перший рік навіть без тренера працювали, та й потім самі розставляли гравців, готували заміни. Абсолютно самодостатня команда. І, головне, в «Фавориті» немає легіонерів, тут грають лише місцеві хлопці. Свої.

 

Максим Піддубний